Wrocław wspiera gaming

Gry VR, gry AR, gry mobilne czy gry na komputer – te terminy coraz częściej pojawiają się na ustach mieszkańców Wrocławia.

A to wszystko dzięki ogromnym dofinansowaniom, które miasto planuje przekazać na rozwój wrocławskiej branży gamingowej [zobacz info], a w szczególności technologię wirtualnej rzeczywistości.

Z dofinansowania będą mogli skorzystać małe firmy, np. deweloperskie studia gamingowe, które specjalizują się w produkcji gier komputerowych, animacji czy grafiki komputerowej. Pozwoli im to na inwestycje w szkolenia dla pracowników czy zakup nowoczesnego sprzętu.

Coraz popularniejsza wirtualna rzeczywistość wykorzystywana jest najczęściej przy tworzeniu gier na komputer (webowych) oraz gier na komórkę (mobilnych). Virtual reality pozwala na całkowite wejście, jakby zanurzenie się, w rzeczywistości wykreowanej przez pracowników deweloperskiego studia gamingowego. Rzeczywistość ta obejmuje nie tylko obrazy i dźwięki, ale często także dotyk i zapach. Dzięki temu gracze mogą swoimi zmysłami poznać prawdziwe znaczenie terminu virtual reality. Z technologii tej korzysta także coraz więcej firm, które w ten sposób rozwijają swoje marki.

Wrocław słynie z wysokiej jakości usług IT, a wrocławskie studia gamingowe należą do najlepszych w branży. Co miesiąc przyjmują wiele zleceń na projektowanie gier nie tylko dla polskich, ale i zagranicznych firm. Gry to jednak nie wszystko. Na technologii AR, czyli augmented reality opiera się także wiele aplikacji mobilnych, które także z powodzeniem powstają w stolicy Dolnego Śląska.

Sprawdź gdzie jeszcze możesz dowiedzieć się o dofinansowaniu na deweloperskie studia gamingowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *