Social media w Internecie!

Odkąd otworzyłam sklep internetowy, sporo czasu i pieniędzy inwestuję w działania, które pomogą mi pozyskać nowych klientów.

O tym, co osiągnęłam dzięki sprawnemu pozycjonowaniu strony oraz płątnym działaniom reklamowym w sieci Google (zwanymi AdWordsami) pisałam jakiś czas temu. Dzisiaj opowiem Wam trochę o innych sposobach na pozyskanie nowych i utrzymanie dotychczasowych klientów naszych sklepów.

Aby utrzymać klientów, a także pozyskać nowych, warto rozważyć również wszelkie działania związane z email marketingiem oraz social media marketingiem. Na przykład: mamy klientów, którzy kupili w naszym sklepie miesięczne soczewki kontaktowe. Dzięki email marketingowi możemy przypomnieć im, że zbliża się koniec miesiąca i powinni zakupić kolejną parę. Co więcej możemy zaproponować im zniżkę na ten konkretny zestaw. Email marketing pozwoli nam dotrzeć do każdego z naszych klientów z odpowiednim, interesujących ich contenem. Natomiast sposobem, który może pomóc nam pozyskać nowych klientów, może być social media marketing. Portale społecznościowe towarzyszą codziennie każdemu z nas, więc coraz częściej wykorzystywane są także przez firmy. I chociaż nie powstały jako narzędzie sprzedażowe (a raczej w celu budowania relacji z klientami), dzięki social media marketingowi, mogą pomóc nam pozyskać nowych klientów. Masz w swoim sklepie fajną promocję? Poinformuj o niej w poście sponsorowanym – wybierz zasięg i odpowiednią grupę odbiorców. Być może właśnie wśród nich znajdują się Twoi nowi klienci.

Zobacz!

https://www.skycommerce.pl/services/social-media-marketing.html

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *