Nowe technologie – aplikacje webowe

Aplikacje zadaniowe, systemy CRM czy systemy ERP – chociaż te nazwy mogą niewiele Ci mówić, zapewne korzystasz z nich na co dzień.

Co to są aplikacje webowe?

Są to po prostu nazwy aplikacji internetowych –prostych i bardziej złożonych. Aplikacje internetowe zwane są także aplikacjami webowymi czy aplikacjami www – jest to rodzaj oprogramowania, który nie wymaga od nas instalowania niczego na naszym komputerze czy urządzeniu przenośnym. Aplikacje internetowe znajdują się na serwerze, a my logując się na odpowiedniej stronie internetowej, możemy z nich korzystać.

… a co aplikacje desktopowe?

Przeciwieństwem aplikacji webowych są aplikacje desktopowe, czyli tworzone na
komputery i laptopy aplikacje, które wymagają zainstalowania oraz przeznaczone wyłącznie na
urządzenia przenośne (smartfony czy tablety) aplikacje mobilne.

Po co tworzy się aplikacje webowe?

Korzystanie z aplikacji internetowych odbywa się w prosty i bezpieczny sposób. Aby korzystać z aplikacji internetowych wystarczy nam jedynie komputer z dostępem do Internetu. Dzięki temu możemy na przykład komunikować się z kolegami z pracy bez względu na to czy jesteśmy w biurze czy nie. Do najpopularniejszych
rodzajów aplikacji www należą portale administrujące, transakcyjne oraz społecznościowe. Projektowaniem aplikacji internetowych zajmują się firmy zwane software house. Pracuje w nich szereg specjalistów, takich jak developerzy czy graficy. W Polsce za miasto, w którym najlepiej rozwija się branża IT uważa się Wrocław. Jednak w innych częściach kraju także nie brakuje wyspecjalizowanych właśnie w tworzeniu aplikacji internetowych firm i pracowników.

Interesujesz się tematyką tech? Zobacz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *