Branża budowlana odkrywa wizualizacje VR

Każdy kto niedawno rozglądał się za nowym mieszkaniem, zauważył, że część firm deweloperskich oferuje nam wirtualny spacer po interesującym nas mieszkaniu czy osiedlu.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że użytkownik spaceruje po osiedlu, które ma dopiero powstać. Opcja ta opiera się na wizualizacjach w wirtualnej rzeczywistości. Stworzony przez architektów projekt osiedla czy budynku przekładany jest przez profesjonalne firmy na obraz trójwymiarowy. Dzięki specjalnym okularom czy goglom możemy „wejść” w ten obraz i się po nim poruszać.

Zarówno wizualizacje VR, jak i wizualizacje AR pozwalają łatwiej sprzedać mieszkania i wynająć powierzchnie biurowe w powstających budynkach. Ale to nie wszystko, wirtualna rzeczywistość jest bardzo przydatna nawet na etapie projektowania. Często dzięki wizualizacjom w wirtualnej rzeczywistości można wyeliminować wiele błędów, które byłyby niewidoczne gdyby nie trójwymiarowy obraz. Z funkcji wizualizacji VR  oraz wizualizacji AR korzystają także projektanci wnętrz. Pierwsza z nich umożliwia zabranie klientów do całkowicie nowego wnętrza. Druga pozwala pokazać, jak będą wyglądały istniejące już pomieszczenia po drobnych zmianach, np. salon z nowym kolorem ścian lub łazienka z kabiną prysznicową zamiast wanny.

Symulacje wirtualnej rzeczywistości to także idealne rozwiązanie dla branży hotelarskiej. Wideo 360 umożliwia użytkownikowi rozejrzenie się po hotelowych korytarzach i sprawdzenia jak wyglądają pokoje, które planuje zarezerwować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *